KIP “DIGITAL ENVIRONMENTAL GEOSCIENCES” ORLEANS, FRANCIJA

KIP “DIGITAL ENVIRONMENTAL GEOSCIENCES” ORLEANS, FRANCIJA Objavljeno: 8. 10. 2024

University of Orléans vas vabi k sodelovanju v programu KIP “Digital Environmental Geosciences”, kjer boste obrabnavali ključne tematike WEMP: vodni viri, energetski viri, rudarski viri in zmanjševanje onesnaženja.

Ta edinstven program je zasnovan posebej za magistrske in doktorske študente Erasmus+ visokošolskih institucij, ki študirajo na področjih IT, geologije, inženirstva, fluidne mehanike, geografije ali fizike.

Virtualna mobilnost: 25. marec do 4. aprila 2025

Mobilnost v živo: 13. do 17. januar 2025

Na uvodnem srečanju v Orléansu boste spoznali štiri napredne simulacijske tehnike, ki spreminjajo področje okoljskih geoznanosti:

• Geografski informacijski sistemi (GIS)
  • Digitalna fizika kamnin in mikrofluidi (DRP & MF)
  • Računalniška dinamika tekočin (CFD)
  • Modeliranje reaktivnega transporta (RTM)

V dopoldanskih seminarjih boste imeli priložnost prisluhniti mednarodno priznanih strokovnjakom iz akademskega in industrijskega okolja, ki bodo predstavili konkretne primere uporabe teh tehnik za reševanje kompleksnih okoljskih izzivov.

Zakaj se udeležiti?

• Razširite tehnično znanje na področju digitalnih geoznanstvenih orodij.
  • Povežite se s strokovnjaki in kolegi študenti iz cele Evrope.
  • Pridobite vpogled v praktične aplikacije na področjih upravljanja z vodnimi viri, energetike, rudarstva in zmanjševanja onesnaževanja.

Oglejte si kratek video z lanskoletnega programa BIP in doživite delček te nepozabne izkušnje!

Kako se prijaviti? Pridružite se nam v Orléansu in postanite del te nepozabne izkušnje, tako da se prijavite prek te povezave do 3. novembra 2024.

Program bo izveden kot kombiniran intenzivni program Erasmus+. Študenti ste upravičeni do Erasmus+ štipendije. Aktualni razpis najdete tukaj.

Vse aktualne informacije v zvezi z mednarodnim sodelovanjem, bomo objavljali v Erasmus novicah.