KIP “CULTURAL CHRONICLES: CULTURAL JOURNALISM IN URBAN LANDSCAPES” V CLUJ-NAPOCA, ROMUNIJA

KIP “CULTURAL CHRONICLES:  CULTURAL JOURNALISM IN URBAN LANDSCAPES” V CLUJ-NAPOCA, ROMUNIJA Objavljeno: 4. 7. 2024

Univerza BABEȘ-BOLYAI organizira kombinirani intenzivni program ”Cultural Chronicles:  Cultural Journalism in Urban Landscapes”. Program ponuja edinstveno priložnost za raziskovanje mestne zgodbe in pridobivanje praktičnih izkušenj na področju novinarstva.

Datum:

• Online (19. in 21. maj 2025)
  • Na lokaciji v Cluj-Napoca, Romunija (26.–30. maj 2025)

Kaj program ponuja:

• Pridobitev 3 ECTS kreditnih točk
  • Inovativne metode poučevanja
  • Predavanja profesorjev z Univerze Babeș-Bolyai
  • Priložnost za sklepanje prijateljstev in povezav
  • Vpogled v romunsko akademsko in kulturno življenje
  • Pridobivanje novih veščin in poglobljeno izobraževanje v izbranem predmetu
  • Potrdilo o udeležbi in možnost nastanitve na kampusu po ugodni ceni

Cilji programa:

• Razvijanje vključujočega in povezovalnega novinarstva
  • Sodelovanje s študenti različnih narodnosti pri ustvarjanju novinarskih zgodb
  • Ustvarjanje novinarskih portretov

Program je zasnovan tako, da udeležencem zagotovi celovito razumevanje kulturnega novinarstva, s poudarkom na raznolikosti in etičnih vidikih poročanja. Preko delavnic, sestankov in praktičnih aktivnosti bodo udeleženci pridobili potrebne veščine, znanje in etični okvir za ustvarjanje visokokakovostnih prispevkov, ki odražajo bogastvo in kompleksnost kulturne raznolikosti.

Ne zamudite priložnosti, da pridobite nove perspektive, izpopolnite svoje pripovedovalske veščine in ustvarite trajne povezave spomladi 2025.

Vsi zainteresirani pišete na mail: bip.erasmus@um.si

Program in obrazec za prijavo.

Rok za prijavo poteka do konca oktobra 2024.

Program bo izveden kot kombiniran intenzivni program Erasmus+. Študenti ste upravičeni do Erasmus+ štipendije. Aktualni razpis najdete tukaj.

Vse aktualne informacije v zvezi z mednarodnim sodelovanjem, bomo objavljali v Erasmus novicah.