KIP “OBSERVING AND LEARNING FROM THE PAST TO PROTECT OUR FUTURE: WATER II” V LEÓN, ŠPANIJA Objavljeno: 10. 5. 2024

Inženirska šola Univerze v Leonu organizira kombinirani intenzivni program “Observing and learning from the past to protect our future: water II”, v sodelovanju z Univerzo Weingarten (Germany), Univerzo Bordeaux (Francija) in Univerzo de Rhein (Nemčija).

Program bo potekal v dveh delih:

• Virtualni del: od 27. maja do 16. junija 2024
  • Fizični del: od 17. do 21. junija 2024, na School of Engineering (Univerze v Leonu)

To je 40-urni praktični program s priznavanjem 3 ECTS o možnostih trajnostnega ravnanja z vodami.

Ta projekt ima cilj oblikovati učno dejavnost na osnovi projekta, ki bo izboljšala študentove kompetence v timskem delu in komunikacijske veščine, hkrati pa jih vpeljala v osnovne koncepte tekočih snovi. Pregledali bomo glavne napredke na področju upravljanja z vodo, ki so bili doseženi skozi zgodovino. Raziskali bomo različne sisteme upravljanja z vodo, ki so jih uporabljale izjemne kulture: muslimani, Rimljani, Grki, Perzijci, vse do danes. In kako se njihove ideje lahko danes uporabijo za prispevek k bolj učinkoviti rabi vode, ki nam omogoča vzdrževanje sedanje življenjske ravni, vendar brez tveganja za prihodnost prihodnjih generacij.

Rok za prijavo je 20. maj 2024.

Več o programu najdete tukaj.

Program bo izveden kot kombiniran intenzivni program Erasmus+. Študenti ste upravičeni do Erasmus+ štipendije. Aktualni razpis najdete tukaj.

Vse aktualne informacije v zvezi z mednarodnim sodelovanjem, bomo objavljali v Erasmus novicah.